PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=146231}
6,5 14 035
ocen
6,5 10 1 14035
4,2 5
ocen krytyków
Domino
powrót do forum filmu Domino

A w opozycji całkiem niezły zarys fabuły ale że tak zawalona, poroniona realizacja to wcale mnie nie dziwi, że film na siebie nie zarobił.
Tak się nie wywala 50 baniek. Przecież to się nie miało prawa zwrócić.
Już nawet mniejsza o wynik finansowy ale widz po prostu się męczy widząc te niewyraźne migawki, słuchając tej pustej w treść narracji oraz oglądając kompletnie nieprzekonującą w swej roli Keiry.
Żeby oddać sprawiedliwość jako tako pokazali się Rourke i Ramirez.

Słabo! 3/10.

ocenił(a) film na 4
_MAX_

Miałem podobne wrażenia po tym filmie. Strasznie ciężko się go oglądało. Nie mogłem się skupić na fabule przez te zdjęcia. Jak na film Tonego to słabo.

_MAX_

Ja się nie męczyłem, realizacja i montaż to największy plus tego filmu.

ocenił(a) film na 7
_MAX_

Ten film jest analizowany pod względem zdjęć i montażu w niejednej szkole filmowej (w tym mojej ukochanej Łódzkiej Filmówce na wydziale operatorskim). Przy wywoływaniu taśmy specjalnie została zastosowana metoda cross processingu aby wydobyć ziarno, podbić kontrast, nasycić dodatkowo barwy oraz "zazielenić" obraz. Jednych to męczy, innych zachwyca. Dobre zdjęcia nie polegają tylko na "pięknych", czystych kadrach, do których nas przyzwyczajono. To, że pewien eksperyment do Ciebie nie trafia, nie oznacza, to od razu, że jest to złe. Można temu filmowi zarzucić wiele, ale na pewno nie to, że jest źle zrealizowany. Tak samo denerwują mnie ludzie psioczący na kamerę w filmach typu "found footage". Coś odbiega od standardu i już jest to dla ogółu męczące. Świadczy to tylko i wyłącznie o zamkniętej głowie odbiorcy. Nie docenia się refleksu operatora oraz poczucia realizmu obrazu. Można coś nakręcić komórką, a wygra powiedzmy takie Camerimage. Nie ważne czym, ważne JAK. I jak to się ma do treści filmu.

ocenił(a) film na 7
Bloody_Hell

co tam Camerimage czy filmówki,  tu - na   fw - są najwyższej klasy eksperci, którzy
 najlepiej na wszystkim się znają
i żadne argumenty do nich nie trafiają.
Napisałem to pod Twoim postem, bo z "ekspertami" z zasady nie wchodzę w dialog. Epiziod w "Domino" zagrał Tom Waits (Speaking about why he took the role, Tom Waits said: “They won me in a poker game.”), zapewne to wiesz ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones